Porady

Osmo

JAK ZROBIĆ DREWNO NA SZARO?

Szarości w architekturze są ponadczasowe i uniwersalne. Nadają elegancji i doskonale pasują do drewna, które zawsze ociepla surowe barwy. Grafity i metaliczne powłoki sprawdzą się w nowoczesnych przestrzeniach, a patyna nada szlachetności klasycznym projektom. Szare odcienie bardzo dobrze wyglądają na dużych przestrzeniach jak elewacje i fasady, ale dzięki temu, że pięknie komponują się z zielenią, doskonale nadają się do elementów architektury ogrodu – na płotach, pergolach, tarasach czy meblach.

Osmo

Farby do drewna – biała?

Biały to klasyka gatunku. Jest kolorem uniwersalnym, a zarazem ponadczasowym. Nie musimy obawiać się, że kiedykolwiek wyjdzie z mody. Od wielu lat króluje w domach na całym świecie. Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą na myśl o bieli to porządek, przestronność, czystość i prostota. Drewno i biel są ponadczasowe, ich połączenie nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. To duet naturalny, namiastka brzozowego lasu w mieszkaniu. Sposobów na magiczną aranżację w drewnie na biało jest mnóstwo. Jednym ze szczególnie popularnych stylów jest skandynawski – minimalistyczny, jasny i naturalny. Zdecydowanie stawia na tą najjaśniejszą z barw. Białe farby do drewna Osmo oprócz tego, że podnoszą walory estetyczne, to również zapewniają skuteczną ochronę surowca – tym samym wzmacniając jego trwałość i odporność.

Osmo

NOWOCZESNE SZAROŚCI

Szare i metaliczne lazury firmy Osmo to eleganckie rozwiązania opracowane z myślą o nowoczesnych trendach architektonicznych. Ich wykorzystanie sprawia, że fasada od początku może zachwycać dostojną szarością, bez oczekiwania na naturalny proces szarzenia.

PIĘKNA PATYNA

Szare drewno wygląda pięknie i szlachetnie. Szara patyna nadaje starym drewnianym budowlom walor dostojeństwa i zabytkowości. W przypadku nowoczesnych budynków, szarość – w odróżnieniu od ciepłych brązowych tonów – sprawia, że wydają się one chłodne i bardziej konkretne, co o wiele lepiej pasuje do wielkomiejskiego otoczenia.